Якщо потрібно зберегти невелику текстову інформацію, то краще за все використовувати легкі програми ведення та збереження тексту типу стандартного Блокноту (Notepad). Файл такого типу зазвичай мають розширення *.txt.
Зазвичай файл, який зберігає така програма не містить ніякого оформлення – виділення (тип та розмір шрифту). Але і в такому текстовому файлі можуть міститися деякі знаки форматування, наприклад: знак табулятора (клавіша Tab), знак абзацу (клавіша Enter), розрив строки (Shift+Enter) та інші.
Також треба знати, що символи тексту кожного такого файлу зберігається в певному кодуванні, наприклад:
ASCII
А також багато інших.
Увага! Не бажано використовувати такий формат для складного тексту. Для цього існують редактори розширеного форматування тексту. Вони зберігають документи в інших форматах, наприклад: *.rtf, *.docx, тощо.
Правила набирання тексту:
- Не використовувати текст та назви файлів введені в режимі Caps Lock (такі пости вважаються розовою на підвищених тонах);
- Розділові знаки не відриваються від попереднього слова та відокремлюються пробілом від наступного;
- Вирівнювання тексту пробілами – зайве витрачання часу (використовуйте редактори розширеного форматування)
- Правила введення тире (більш довге “–”) відокремлюється пробілом з обох сторін, та дефісів (коротке “-“) не відокремлюється пробілами.
- Текст з кирилицею краще зберігати у кодування Юнікодом UTF-8.
- Нажаль виникають складності з апострофом. Для правильного UTF: (’), по замовчанню національної розкладки (‘), часто використовують невірні знаки: лапок (“), зворотного (`).
- Недопустиме використання схожих за написом символів інших мов, таких як, наприклад “і”, “с”, “о”, тощо. Особливо негативною є така практика при введенні прізвищ та імен, а також email – електронних адрес.
- а також інші.